Theraflu - upute za uporabu, mišljenja, analoga i oblika oslobađanja (Extra prah, Immuno granule, Extratab tablete, Lar sprej, Bro mast, kapi i sirup KV) lijeka za liječenje gripe i prehlade u odraslih, djece i tijekom trudnoće. struktura

U ovom članku možete pročitati upute za uporabu lijeka Theraflu. Predstavljeni su pregledi posjetitelja stranice - potrošači ovog lijeka, kao i mišljenja liječnika specijalista o uporabi teraflua u njihovoj praksi. Veliki zahtjev za aktivnijim dodavanjem povratnih informacija o lijeku: lijek je pomogao ili nije pomogao u uklanjanju bolesti, kakve su komplikacije i nuspojave zabilježene, možda nije naveo proizvođač u bilješci. Analogi Theraflu u prisutnosti raspoloživih strukturnih analoga. Koristi se za liječenje gripe i prehlade u odraslih, djece, kao i tijekom trudnoće i dojenja. Sastav i interakcija lijeka s alkoholom.

Theraflu je kombinacija lijeka, ima antipiretičko, protuupalno, anti-edemsko, analgetsko i antialergijsko djelovanje, eliminira simptome "prehlade".

Djelovanje lijeka zbog njegovih sastavnih komponenti.

Paracetamol ima antipiretički učinak, blokirajući COX uglavnom u središnjem živčanom sustavu, utječući na centre boli i termoregulacije. Praktično nema protuupalni učinak. Paracetamol ne utječe na sintezu prostaglandina u perifernim tkivima, stoga ne utječe negativno na metabolizam vode i soli (zadržavanje natrija i vode) i na sluznicu probavnog sustava.

Feniramin je blokator histaminskog H1 receptora. Ima antialergijski učinak, smanjuje fenomen izlučivanja.

Fenilefrin - alfa adrenergik, sužava krvne žile, eliminira natečenost i hiperemiju sluznice nosne šupljine, nazofarinksa i paranazalnih sinusa, smanjuje eksudativne manifestacije (rinitis).

Klorfenamin - blokator H1-histaminskih receptora, potiskuje simptome alergijskog rinitisa: kihanje, curenje nosa, svrbež očiju, nos, grlo.

Askorbinska kiselina povećava otpornost organizma na infekcije.

Lidokain je lokalni anestetik koji tijekom upale smanjuje bol u grlu pri gutanju.

struktura

Paracetamol + feniramin maleat + fenilefrin hidroklorid + pomoćne tvari (Theraflu i Theraflu Extra).

Paracetamol + klorfenamin maleat + fenilefrin hidroklorid + pomoćne tvari (Theraflu Extratab).

Paracetamol + feniramin maleat + fenilefrin hidroklorid + askorbinska kiselina + pomoćne tvari (Theraflu od gripe i prehlade).

Benzoksoniya klorid + Lidokain hidroklorid + pomoćne tvari (Theraflu Lahr).

Eterično ulje ružmarina + eterično ulje eukaliptusa + peruanski balzam + racemični kamfor + pomoćne tvari (Terfalou Bro).

Guaifenezin + pomoćne tvari (Theraflu KV).

Vitamin C (askorbinska kiselina) + ekstrakt Echinacea purpurea (Echinacea purpurea) + hidroksicimetne kiseline + cink glukonat + pomoćne tvari (Terfal Immuno).

svjedočenje

  • infektivne i upalne bolesti - gripa, akutne respiratorne virusne infekcije ("hladne"), praćene visokom temperaturom, zimicom i groznicom, glavoboljom, curenjem nosa, kongestijom nosa, kihanjem i bolovima u mišićima;
  • bolesti dišnog sustava s opstruiranim izlučivanjem viskoznog sputuma: faringitis, sinusitis, gripa, akutni traheitis, bronhitis različitih etiologija, bronhiektazije, bronhijalna astma, plućna tuberkuloza, upala pluća, cistična fibroza;
  • sanacija bronhijalnog stabla u pred- i postoperativnom razdoblju;
  • tracheobronchitis;
  • traheitis;
  • upala grla;
  • kataralna bol u grlu;
  • stomatitisa;
  • ulcerozni gingivitis;
  • kronični tonzilitis (kao pomoć).

Oblici oslobađanja

Prašak za otopinu za oralnu primjenu (s okusom divljih bobica) (Theraflu).

Obložene tablete (Theraflu Extratab).

Prašak za otopinu za oralnu primjenu (s okusom limuna) (Theraflu Extra).

Granule za pripremu oralne otopine (Theraflu Immuno).

Puder za otopinu za oralnu primjenu (s okusom limuna i jabuke i cimeta) (Theraflu za gripu i prehladu).

Tablete za resorpciju i sprej za lokalnu primjenu (Theraflu Lar).

Mast za vanjsku uporabu (Theraflu Bro).

Kapi i sirup (Theraflu KV).

Upute za uporabu i način uporabe

Unutar. Sadržaj vrećice otopi se u 1 šalici kuhane tople vode. Konzumirajte vruće. Možete dodati šećer po želji. Ponovljena doza može se uzimati svaka 4 sata (ne više od 3 doze unutar 24 sata). Teraflu se može koristiti u bilo koje doba dana, ali najbolji učinak daje se uzimanjem lijeka prije spavanja, noću. Ako se simptomi ne otklone u roku od 3 dana nakon početka primjene lijeka, obratite se liječniku.

Odrasli - 1-2 tablete svakih 4-6 sati, ali ne više od 6 tableta dnevno. Djeca starija od 12 godina - 1 tableta svakih 4-6 sati, ali ne više od 4 tablete dnevno. Preporučuje se progutati cijelu tabletu, bez žvakanja, vode za piće.

Tijek liječenja ne smije biti dulji od 7 dana.

Ako se simptomi ne otklone u roku od 3 dana nakon početka primjene lijeka, obratite se liječniku.

Pilule i sprej Lar

Odraslim se propisuje 1 tableta za sisanje svakih 2-3 sata ili kao sprej u 4 spreja (približno 0,5 ml) 3-6 puta dnevno. Kod izraženih simptoma bolesti može se koristiti 1 tableta svakih 1-2 sata. Dnevna doza ne smije prelaziti 10 tableta.

Djeci od 4 godine starosti propisana je 1 tableta za sisanje svaka 2-3 sata ili kao sprej, 2-3 spreja 3-6 puta dnevno. Dnevna doza ne smije prelaziti 6 tableta.

Trajanje liječenja nije dulje od 5 dana. Ako se oporavak simptoma ne promatra u roku od 5 dana od terapije, pacijent bi trebao konzultirati liječnika.

Tabletu treba polako apsorbirati u ustima dok se potpuno ne otopi. Otopina za prskanje se raspršuje u ustima, držeći konzervu uspravno.

Odrasli i djeca starija od 3 godine primjenjuju malu količinu masti 2-3 puta dnevno na gornji i srednji dio prsa i leđa. Lagano protrljajte dok se potpuno ne upije i pokrijte suhom toplom krpom.

Kapi ili sirup KV

Sirup se propisuje odraslima 5-10 ml 4 puta dnevno.

Kapi prije uporabe razrijeđeni u vodi ili biljni izvarak ili kapali na komad šećera.

Djeca u dobi od 2-3 godine imenuju 8-10 kapi 2 puta dnevno; 3-6 godina - 12-15 kapi 2 puta dnevno; 6-12 godina - 15-20 kapi 3-4 puta dnevno.

Odrasli i djeca starija od 12 godina - 20-30 kapi 3-4 puta dnevno.

Odrasli i djeca starija od 14 godina uzimaju 1-2 vrećice dnevno (sadržaj vrećice se izlije izravno na jezik; nije potrebno piti vodu).

Trajanje recepcije - 3 tjedna.

Nuspojave

  • alergijske reakcije (osip na koži, svrbež, urtikarija, angioedem);
  • razdražljivost;
  • poremećaj spavanja;
  • smanjenje stope psihomotornih reakcija;
  • pospanost;
  • vrtoglavica;
  • mučnina, povraćanje;
  • bolovi u trbuhu;
  • lupanje srca;
  • visoki krvni tlak;
  • suha usta;
  • smještajni pareza;
  • povišeni intraokularni tlak;
  • retencija urina;
  • poremećaji krvne slike (anemija, trombocitopenija, agranulocitoza);
  • nefrotoksičnost.

kontraindikacije

  • istodobna primjena tricikličkih antidepresiva, inhibitora monoamin oksidaze (MAO), beta-blokatora;
  • portalna hipertenzija;
  • alkoholizam;
  • dijabetes melitus;
  • trudnoća i dojenje;
  • djeca do 12 godina starosti (do 4 godine - tablete i Lahr sprej) (do 3 godine - Broova mast) (do 2 godine - kapi životopisa);
  • preosjetljivost na pojedine komponente lijeka.

Koristiti tijekom trudnoće i dojenja

Kontraindicirana tijekom trudnoće i dojenja.

Primjena kod djece

Kontraindicirana je u djece mlađe od 12 godina (do 4 godine starosti - tablete i LAR sprej) (do 3 godine starosti - Bro mast) (do 2 godine - kapi CV-a).

Posebne upute

Kako bi se izbjegla toksična oštećenja jetre, uzimanje lijeka ne smije se kombinirati s alkoholnim pićima.

Utjecaj na sposobnost upravljanja motornim transportom i kontrolnim mehanizmima

Tijekom liječenja nije preporučljivo voziti automobil ili druge mehanizme koji zahtijevaju koncentraciju pažnje i veliku brzinu psihomotornih reakcija.

Interakcija lijekova

Povećava učinke inhibitora MAO, sedativa, etanola (alkohola). Rizik od hepatotoksičnog djelovanja paracetamola povećava se tijekom uzimanja barbiturata, fenitoina, karbamazepina, rifampicina, zidovudina i drugih induktora mikrosomalnih jetrenih enzima.

Antidepresivi, antiparkinsonici, antipsihotici, derivati ​​fenotiazina - povećavaju rizik od zadržavanja mokraće, suhih usta i konstipacije. Glukokortikosteroidi povećavaju rizik od razvoja povišenog intraokularnog tlaka.

Paracetamol smanjuje učinkovitost urikozurika i povećava učinkovitost indirektnih antikoagulansa.

Triciklički antidepresivi povećavaju simpatomimetički učinak, istodobno imenovanje halotana povećava rizik od ventrikularnih aritmija. C

Smanjuje hipotenzivni učinak gvanetidina, koji, zauzvrat, pojačava alfa-adrenostimuliruyuschuyu aktivnost fenilefrina.

Analogi lijeka Teraflu

Strukturni analozi aktivne tvari:

  • TheraFlu za prehladu i gripu Dodaci;
  • Theraflu Extra;
  • Flyukomp.

Kako uzimati teraflu u prahu

Upute za uporabu, sastav, indikacije, analozi i pregledi

Pročitajte službene podatke o lijeku Teraflu, upute za uporabu koje uključuju opće informacije i režim liječenja. Tekst se daje isključivo radi informiranja i ne može poslužiti kao zamjena za savjetovanje s liječnikom.

Teraflu je složen lijek koji se koristi za liječenje gripe i prehlade. Primjena teraflu-a ima dekongestivni, analgetski, antipiretički i antialergijski učinak na tijelo.

Sastav i oblik otpuštanja

Obrazac za oslobađanje lijeka:

Sastav lijeka u obliku praha

Lijek je bijeli prah ugodne arome bobičastog voća.

Sastav teraflua: glavne komponente su paracetamol, feniramin maleat i fenilefrin hidroklorid.

Dodatni sastojci: limunska kiselina, saharoza, kalijev acesulfam, magnezijev stearat, silicijev dioksid, kalcijev fosfat, boja, natrijev dihidrat, aroma i maltodekstrin.

Sastav spreja teraflu: glavne komponente: benzoksonijev klorid i lidokain klorid.

Dodatni sastojci: etanol 96%, glicerol, klorovodična kiselina, ulje paprene metvice, mentol i pročišćena voda.

Theraflu - upute za uporabu u različitim oblicima doziranja

Kako primijeniti teraflu i primiti teraflu prah

Tablica primjene Theraflu praha

Prema uputama, prašak Theraflu treba nanositi unutar svake 4 sata, 1 vrećicu. Prije uporabe, prašak se mora otopiti u kipućoj vodi i piti otopinu što je više moguće.

Kako primijeniti theraflu i primiti theraflu u obliku spreja

Theraflu sprej je antiseptički lijek koji se koristi u ENT praksi i kvaterna je amonijeva sol: N-benzil N-dodecil N, N-di (2-hidroksietil) amonijev klorid. Zbog svoje kationske strukture ima membranotropnu aktivnost i ima izražen antibakterijski učinak na gram-pozitivne i, u manjoj mjeri, na gram-negativne mikroorganizme. Benzoksoni, kao dio alata, također imaju antifungalnu i antivirusnu aktivnost protiv virusa influence, parainfluence i herpesa.

Lidokain je lokalni anestetik koji tijekom upale smanjuje bol u grlu pri gutanju.

Shema za uporabu Theraflu u spreju

Prema uputama koje se primjenjuju Teraflu sprej topikalno, može se držati uspravno, usmjeravajući potok u usnu šupljinu. Odrasli preporučuju 4 spreja do 6 puta dnevno. Djeci u dobi od 4 godine i starijim savjetujemo da koriste 2-3 spreja do 3 puta dnevno. Tijek liječenja sprejom nije dulji od 5 dana, ako se za to vrijeme ne dogodi nikakvo poboljšanje, potrebno je posavjetovati se s liječnikom.

Indikacije, kontraindikacije, nuspojave theraflu

Indikacije za uporabu Theraflu

Theraflu prašak za prehlade koristi se u liječenju infektivnih i upalnih bolesti kao što su gripa i akutne respiratorne virusne infekcije, koje prate groznica, glavobolja, zimica, vrućica, nazalna kongestija, curenje iz nosa, kihanje i bol u zglobovima.

Lijek u spreju koristi se za liječenje ždrijela i usne šupljine pomoću:

  • grlobolja;
  • upala grla;
  • kataralna angina;
  • stomatitisa;
  • ulcerozni gingivitis;
  • kronični tonzilitis, kao dodatni alat.

Kontraindikacije za uporabu teraflua

Upute napomenuti da je kontraindicirano za korištenje lijeka Teraflu u ljudi koji imaju sljedeće patologije:

  • portalna hipertenzija;
  • dijabetes melitus;
  • alkoholizam;
  • dobi do 12 godina;
  • trudnoća;
  • preosjetljivost na komponente lijekova;
  • razdoblje dojenja.

Sve gore navedeno je kontraindicirano samo za lijek u obliku praha, ali Teraflu u spreju ne može se koristiti za trudnice, djecu mlađu od 4 godine, dojilje i one koji imaju posebnu osjetljivost na sastojke lijeka. Također Theraflu treba s velikim oprezom u ljudi koji pate od ozbiljne bolesti jetre i bolesti bubrega, koronarne ateroskleroze, hipertenzije, bolesti krvi, kut zatvaranju glaukom, nedostatak glukoza-6-fosfat dehidrogenaze, feokromocitom, hiperplazije prostate, astme, kongenitalna hiperbilirubinemije i hipertireoza.

Nuspojave Teraflua

Lijek se vrlo dobro podnosi, nuspojave su vrlo rijetke, ali se ipak događaju, tako da pacijenti moraju biti svjesni da ovaj Theraflu može izazvati alergijske reakcije. Osim toga, mogu postojati:

  • razdražljivost;
  • smanjene psihomotorne reakcije;
  • poremećaji spavanja;
  • bolovi u trbuhu;
  • pospanost;
  • mučnina;
  • vrtoglavica;
  • povišeni krvni tlak;
  • povraćanje,
  • retencija urina;
  • lupanje srca;
  • smještajni pareza;
  • suha usta i povišeni intraokularni tlak.

Koliko dugo se Teraflu može primijeniti

Prema uputama, liječenje lijekom Teraflu ne bi smjelo biti dulje od 5 dana, ako nema poboljšanja u stanju pacijenta tijekom tog vremena, trebate potražiti pomoć liječnika. Dugotrajna uporaba lijeka može dovesti do ozbiljnih posljedica za tijelo.

Uporaba teraflua tijekom trudnoće

Žene u razdoblju trudnoće i dojenja u obliku praška i spreja se ne preporučuju.

Kako primijeniti teraflu i primati teraflu za djecu

Lijek u obliku praška ne može se koristiti za liječenje djece mlađe od 12 godina, a sprej se ne preporučuje za liječenje djece mlađe od 4 godine.

Kemijski sastav i terapijski učinci teraflua

Kao dio praška Theraflu postoje takve glavne komponente koje pomažu brzo i bez posljedica riješiti se svih simptoma prehlade:

  • Paracetamol, kao dio proizvoda, je komponenta koja ima antipiretičko, analgetsko i blago protuupalno djelovanje. Nakon što uđe u ljudsko tijelo, brzo se apsorbira iz probavnog trakta.
  • Fenilefrin hidroklorid - ova komponenta Theraflu ima simpatomimetički učinak, pomaže u smanjenju hiperemije i edema, uzrokuje suženje krvnih žila nosne sluznice i unutar sinusa. Ova komponenta ima ograničenu bioraspoloživost, jer se vrlo slabo apsorbira iz probavnog sustava i ima metabolizam prvog prolaza u jetri i crijevima zbog djelovanja monoamin oksidaze.
  • Feniramin maleat, sastavljen od teraflu - je blokator H1 receptora, ima antialergijski učinak, pomaže smanjiti ozbiljnost lokalnih eksudativnih manifestacija infekcije, ublažava suzenje, smanjuje svrbež u očima i nosu, eliminira rinoreju.

Interakcija teraflu s drugim lijekovima

Lijek se ne smije koristiti u liječenju dulje od 5 dana i ni u kojem slučaju ne smije povećati dozu. Istraživanja su pokazala da produljena uporaba i povećana doza mogu negativno utjecati na zdravlje. U vrlo teškim slučajevima može doći do nepovratnih promjena u funkciji jetre i bubrega.

Upute za lijek kaže da ne možete koristiti theraflu s drugim lijekovima koji uključuju paracetamol. Tijekom liječenja lijekom Theraflu također se ne smije koristiti alkohol. Sportaši moraju imati na umu da se tijekom terapije mogu dobiti lažno pozitivni doping testovi. Ako se planiraju natjecanja, onda je u ovom slučaju bolje 3 dana prije njih odbiti prihvatiti sredstva. Također, u uputama za uporabu navodi se da sastojci lijeka utječu na sposobnost upravljanja vozilom. Osobe čiji rad zahtijeva smirenost i brz odgovor treba prestati uzimati lijek.

Postoji veliki broj lijekova koji mogu nadomjestiti Theraflu u liječenju gripe i SARS-a. Među jeftinim analozima, Fervex je dobio pozitivne povratne informacije. Njegov sastav je identičan sastavu Theraflu. Ali ovaj Theraflu se može koristiti za trudnice, a za djecu od 6 godina. Još jedan učinkovit analog teraflua je coldrex. Postoje i takvi lijekovi kao Antigrppppin, Coldact.

Cijena teraflua

Theraflu: upute za uporabu

Lijek Theraflu je kombinacija. Njegovi aktivni sastojci djeluju protuupalno, pa se lijek koristi za simptomatsko liječenje akutnih bolesti dišnog sustava, s ciljem smanjenja ozbiljnosti manifestacija.

Opis oblika doziranja, sastava

Lijek Teraflu se proizvodi u dozirnim oblicima praška i tableta za oralnu primjenu. Sastav lijeka uključuje nekoliko glavnih aktivnih sastojaka, njihov sadržaj u jednoj vreći praška ili u jednoj tableti je:

  • Paracetamol - 325 mg.
  • Fenilefrin u obliku hidroklorida - 10 mg.
  • Feniramin u obliku maleata - 20 mg.

Sastav praha također uključuje pomoćne tvari, koje uključuju acesulfam, boje i okuse, silicijev dioksid, kalcijev fosfat, saharozu, maltodekstrin, magnezijev stearat, natrijev citrat dihidrat. Pomoćna sredstva za tablete su koloidni silicijev dioksid, metilparahidroksibenzoat, makrogol, povidon, kukuruzni škrob, laktoza, boje, magnezijev stearat, kroskarmeloza natrij. Theraflu prašak se pakira u folijske vrećice u količini od 11,5 g, tablete - u blister pakiranju od 10 komada. Pakiranje sadrži 10 vrećica praha, 1 ili 2 blistera, kao i upute za uporabu lijeka.

Terapijski učinci, farmakokinetika

Terapijski učinci lijeka Teraflex posljedica su djelovanja aktivnih sastojaka koji čine njegov sastav:

  • Paracetamol je jedan od glavnih predstavnika nesteroidnih protuupalnih spojeva. On blokira aktivnost enzima cikloksigenaze, čime se smanjuje koncentracija pro-upalnih biološki aktivnih spojeva (prostaglandini, leukotrieni, faktor nekroze tumora). To dovodi do smanjenja ozbiljnosti upalnog procesa, smanjenja tjelesne temperature tijekom vrućice i smanjenja intenziteta boli.
  • Feniramin - blokira H-histaminske stanične receptore, zbog čega ima antialergijsko djelovanje, izjednačavajući učinak histamina. Feniramin pomaže u smanjenju otoka, kidanja, iscjedka iz nosa, svrbeža, pečenja u području očiju i nosa.
  • Fenilefrin - odnosi se na simpatomimetičke amine, djeluje izravno na alfa-adrenoreceptore arterijskih žila, što dovodi do njihovog sužavanja i smanjenja težine edema, uglavnom u području nosne sluznice.

Zbog bioloških učinaka glavnih komponenata, prašak i tableta theraflu imaju protuupalni, antipiretični, dekongestivni i antialergijski učinak.

Nakon uzimanja praška ili tablete Theraflu, glavni aktivni sastojci lijeka su dovoljno brzo i gotovo potpuno apsorbirani u sistemsku cirkulaciju. Oni su ravnomjerno raspoređeni u tkivima, metaboliziraju se u jetri s nastankom neaktivnih produkata raspada, koji se izlučuju iz tijela uglavnom mokraćom.

Indikacije za uporabu

Glavna medicinska indikacija za uporabu tableta ili praška Theraflu je simptomatska terapija infektivnih i upalnih bolesti, praćena vrućicom, bolovima u tijelu, curenjem iz nosa, glavoboljom. Uključuje gripu, parainfluencu, akutna respiratorna oboljenja pretežno virusnog podrijetla (infekcija adenovirusom, infekcija rinovirusom).

Kontraindikacije za uporabu

Određeni patološki i neki fiziološki uvjeti pacijenta kontraindicirani su za uzimanje praška ili tableta theraflu, što uključuje:

  • Preosjetljivost na bilo koji aktivni sastojak ili dodatne tvari ovog lijeka.
  • Kronični alkoholizam.
  • Istovremena primjena lijekova farmakološke skupine: inhibitori enzima monoamin-oksidaze (MAO), triciklički antidepresivi, beta-blokatori.
  • Portalna hipertenzija, praćena povećanjem tlaka u sustavu portalne vene.
  • Poremećaj metabolizma ugljikohidrata s povećanjem razine šećera u tijelu (dijabetes melitus tip 1 ili 2).
  • Starost pacijenta do 12 godina.
  • Trudnoća u bilo koje vrijeme, razdoblje dojenja (razdoblje dojenja).

Oprezno, ovaj lijek se koristi za tešku aterosklerozu (taloženje kolesterola u unutarnjem dijelu arterija) koronarnih arterija koje opskrbljuju srčani mišić, povećan arterijski tlak (arterijska hipertenzija), nedostatak enzima glukoza-6-fosfat dehidrogenaze, glaukom zatvorenog kuta, praćen povećanjem intra-glaogije i očnim glaukomom. jetre, koju karakterizira povišena razina bilirubina u krvi (Gilbertov sindrom, Rothera, Dubin-Johnson), teška bolest jetre i ochek prati izraz smanjenim funkcionalnim djelovanjem tih organa, feokromocitoma (benigni tumor srži nadbubrežne žlijezde, koja je karakterizirana povećanom sintezom adrenalina), hipertireoze (povećanje funkcije štitnjače s povećanjem sintezu njegovih hormona) hiperplazije (povećanje volumena) prostate u muškaraca. Prije početka primjene ovog lijeka, važno je isključiti prisutnost kontraindikacija.

Način uporabe, doziranje

Lijek Teraflu namijenjen je za oralnu primjenu (oralna primjena). Tablete se uzimaju oralno, ne žvaču se i ispiru dovoljnom količinom tekućine. Prije uzimanja praha se otopi u ½ šalice čiste tople vode. Za odrasle i djecu stariju od 12 godina, prosječna terapijska doza je 1 tableta ili 1 vrećica praška, koji se koriste kako bi se smanjila ozbiljnost simptoma infektivno-upalne patologije. Dnevna doza ne smije premašiti 4 prijema, nakon približno istih vremenskih intervala. U jednom trenutku dopušteno uzeti 2 vrećice praška ili tablete za postizanje željenog terapijskog učinka. Trajanje ovog lijeka ne smije biti dulje od 3 dana. Ako se simptomi bolesti nastave, lijek treba prekinuti i obratiti se liječniku specijalistu.

Negativne reakcije

Dok uzimate pilule ili prašak theraflu, negativne patološke reakcije mogu se razviti iz različitih organa i sustava, a to su:

  • Probavni sustav - bol u gornjem dijelu trbuha (područje projekcije trbuha), mučnina, povremena suha usta.
  • Živčani sustav - povećana razdražljivost, povremena vrtoglavica, glavobolja, poremećaj spavanja, karakteriziran lošim spavanjem.
  • Kardiovaskularni sustav - povišeni krvni tlak (arterijska hipertenzija).
  • Osjetilni organi - povećan intraokularni tlak, suženje zjenica (midrijaza), pareza smještaja.
  • Krvna i crvena koštana srž - smanjuje koncentraciju hemoglobina s brojem crvenih krvnih stanica (anemija) po jedinici volumena krvi, smanjujući broj trombocita (trombocitopenija), granulocita (agranulocitoza) u krvi.
  • Mokraćnog sustava - smanjenje volumena mokraće, kada se koristi lijek, ima nefrotoksični učinak, a glukoza se također može pojaviti u mokraći (glikozurija).
  • Alergijske reakcije - osip na koži, svrbež, karakteristične promjene nalik opeklinama koprive (osip od koprive), izrazito oticanje kože s prevladavajućom lokalizacijom na licu i vanjskim genitalnim organima (angioedem Quinckie).

Ako postoje znakovi razvoja negativnih patoloških reakcija, uporabu ovog lijeka treba prekinuti i konzultirati liječnika specijaliste.

Značajke uporabe

Prije nego počnete uzimati pilule ili Theraflu prah, važno je pažljivo pročitati upute za ovaj lijek i obratiti pozornost na nekoliko značajki lijeka, koje uključuju:

  • Uz produljenu uporabu ovog lijeka može razviti svoje toksične učinke na jetru (hepatotoksični učinak) i bubrege (nefrotoksični učinak).
  • Unos alkohola tijekom primjene lijeka Teraflu nije preporučljiv, jer je moguće povećati njegov toksični učinak na jetru.
  • Ovaj lijek može samo smanjiti manifestacije patološke upalne reakcije i intoksikacije, ne utječe na uzroke bolesti.
  • Aktivni sastojci lijeka mogu biti u interakciji s lijekovima drugih farmakoloških skupina, stoga se, ako je moguće, savjetuje s liječnikom.
  • Tijekom primanja ovog lijeka isključena je izvedba posla, zajedno s potrebom za dovoljnom koncentracijom pažnje i brzinom psihomotornih reakcija.

U ljekarničkoj mreži, tablete i prašak za prašak dostupni su bez recepta. Ako sumnjate u njihovu uporabu, posavjetujte se s liječnikom.

Višak doziranja

Uz značajan višak preporučene terapijske doze praška ili tableta Teraflu, pojavljuju se negativne reakcije, uglavnom zbog toksičnog učinka paracetamola. To uključuje mučninu, popraćenu povraćanjem, oštećenje jetre i bubrega, bol u želucu, teškim predoziranjem može doći do otkazivanja jetre zbog hepatotoksičnog učinka paracetamola. Liječenje predoziranja sastoji se u pranju želuca, crijeva, uzimanju crijevnih sorbenata (aktivni ugljen). Ako je prošlo više od 8-9 sati od trovanja, metionin se koristi kao protuotrov, 12 sati ili više - koristi se acetilcistein. Predoziranje se provodi samo u medicinskoj bolnici.

Analozi tekućine

Struktura i farmakološki učinci su slični za prašak i Teraflu tablete su Maxicold, Stopgripan i Grippoflu preparati.

Pravilno spremanje

Rok trajanja tableta i praška Theraflu je 2 godine. Važno je pravilno uskladištiti preparat u originalnoj tvorničkoj ambalaži, na tamnom, suhom, izvan dohvata djece mjestu na temperaturi zraka ne višoj od + 25 ° C.

Teraflu cijena

Cijena lijeka Teraflu u apotekama u Moskvi ovisi o obliku doziranja i pakiranju:

  • Theraflu prah, 10 vrećica - 320-357 rubalja.
  • Theraflu tablete, 10 komada - 250-275 rubalja.

Theraflu: upute za uporabu

Samozapošljavanje može biti štetno za vaše zdravlje.Trebate se posavjetovati sa svojim liječnikom, kao i pročitati upute prije uporabe.

Jedna vrećica sadrži: Aktivne sastojke: paracetamol 325 mg, feniramin maleat 20 mg, fenilefrin hidroklorid 10 mg, askorbinska kiselina 50 mg. Pomoćne komponente: jabučna kiselina, natrijev citrat dihidrat, žuta boja br. 6 (E110), žuta boja br. 10 (E 104), titanov dioksid (E 171), saharoza, aroma limuna, kalcijev fosfat, tribazična, limunska kiselina bezvodna. Bijeli granulirani prašak sa žutim impregnacijama bez grudica i stranih čestica s mirisom citrusa Kombinirani pripravak posjeduje antipiretičko, protuupalno, antiedematozno, anestetičko, antialergijsko djelovanje. kratkotrajno simptomatsko liječenje infektivno-upalnih bolesti (ARVI, gripa), praćene visokom temperaturom, jakim zimicama, bolovima u tijelu, glavoboljom i mišićima, curenjem nosa, kongestijom nosa, kihanjem Preosjetljivost na određene sastojke lijeka, teške povrede jetre i bubrega, teške kardiovaskularne bolesti, teška hipertenzija, feokromocitom, tirotoksikoza, adenom prostate s nagomilanim rezidualnim urinom, hemolitička anemija, akrytougolnaya glaukoma, istovremena inhibitori monoamin oksidaze (MAO), alkoholizam, epilepsija, dijabetes, astmu, nedostatkom enzima, glukoza-6-fosfat dehidrogenaze, trudnoća, laktaciju, djece mlađe od 12 godina. Unutar. Sadržaj 1 vrećice otopite u 1 šalici kuhane tople vode. Konzumirajte vruće. Možete dodati šećer po želji. Ponovljena doza može se uzimati svaka 4 sata (ne više od 3 doze unutar 24 sata). TeraFlu® se može koristiti u bilo koje doba dana, ali najbolji učinak daje se uzimanjem lijeka prije spavanja, noću. Ako se simptomi ne oslobode u roku od 3 dana nakon početka primjene lijeka, trebali biste se posavjetovati s liječnikom.Alergijske reakcije (kratak dah, bronhospazam, znojenje, mučnina, angioedem, anafilaktički šok), povećana razdražljivost, smanjena brzina psihomotornih reakcija, osjećaj umora, suha usta, zadržavanje mokraće, povraćanje, bol u želucu, zatvor, proljev, nadutost, palpitacije, povišeni krvni tlak, vrtoglavica, poremećaj spavanja, midrijaza, pareza smještaja, povećani intraokularni tlak, glavobolja ICARDA. Ponekad djeca imaju tjeskobu i nesanicu. S obzirom na prisutnost paracetamola: rijetko - poremećaji krvnog sustava (anemija, trombocitopenija, leukopenija, agranulocitoza); s produženim visokim dozama, mogući su hepatotoksični i nefrotoksični učinci, hemolitička anemija, methemoglobinemija, pancitopenija. U slučaju nuspojava, čak i ako nisu navedene gore, obratite se liječniku. u slučaju predoziranja, obično uzrokovanog paracetamolom, moguće su mučnina, povraćanje, epigastrična bol; hepatotoksično i nefrotoksično djelovanje, u teškim slučajevima - zatajenje jetre, hegonekroza, povećana aktivnost "jetrenih" enzima, povećanje protrombinskog vremena, encefalopatija i koma. Simptomi zbog feliramina i fenilefrina: pospanost, zatim uznemirenost, osobito kod djece, zamagljen vid, mučnina, povraćanje, glavobolje, poremećaji cirkulacije, koma, konvulzije, arterijska hipertenzija i bradikardija. Liječenje treba započeti odmah ako sumnjate na trovanje: ispiranje želuca tijekom prvih sati i korištenje aktivnog ugljena. Uvođenje meg: ionina i N-acetilcisteina djelotvorno je prvih dana nakon predoziranja. Kod napadaja može se koristiti diazepam. Treba potražiti liječničku pomoć. Rizik od hepatotoksičnog djelovanja paracetamola je povećan tijekom uzimanja barbiturata, difenina, karbamazepina, rifampicina i drugih induktora jetrenih enzima. Antidepresivi, antiparkinsonici i antipsihotici, derivati ​​fenotiazina povećavaju rizik od zadržavanja mokraće, suhih usta i konstipacije. Glukokortikosteroidi mogu povećati intraokularni tlak. Sredstva koja usporavaju pražnjenje želuca (npr. Propantelin) inhibiraju apsorpciju. Podrazumijeva ubrzavanje pražnjenja želuca (na primjer, metoklopramid), ubrzava apsorpciju. Paracetamol 5 puta produžuje poluživot kloramfenikola. Salicilamid povećava poluživot paracetamola i stvaranje toksičnih za metabolite jetre. Istovremena primjena paracetamola i klorzoksazona povećava hepatotoksičnost oba lijeka. Istovremena primjena zidovudina i paracetamola dovodi do povećane neutropenije. Učinak derivata kumarina može se povećati. Relativne kontraindikacije: zatajenje bubrega i / ili jetre, istovremena uporaba lijekova koji su potencijalno toksični za jetru ili induciraju enzime jetre. Kako bi se izbjegla toksična oštećenja jetre, uzimanje lijeka ne smije se kombinirati s alkoholnim pićima. Kod primjene lijeka u starijih bolesnika i bolesnika s kardiovaskularnim bolestima treba voditi računa zbog moguće manifestacije vazokonstrikcijskog djelovanja fenilefrina, kao i kod primjene lijeka u bolesnika s hiperplazijom prostate i bolesti štitnjače. Pacijenti oboljeli od dijabetesa trebaju uzeti u obzir da lijek sadrži 20 g saharoze, što odgovara 340 kJ (-82 kcal).Pacijenti s rijetkom intolerancijom fruktoze, malapsorpcijom glukoze / galaktoze ili nedostatkom saharoze-izomaltaze se ne preporučuju za primjenu lijeka zbog njegovog sastava. saharoza. U jednoj vrećici sadrži 28 mg natrija. Nemojte prelaziti preporučene doze. Nemojte koristiti lijek iz oštećenih vrećica. Za 22,1 g praha u vrećici od kompozitnog materijala. 10 vrećica u kartonskoj kutiji na temperaturi ne višoj od 25 ° C. Čuvati izvan dohvata djece. Lijek se ne smije koristiti nakon isteka roka valjanosti. Bez recepta

Samozapošljavanje može biti štetno za vaše zdravlje.Trebate se posavjetovati sa svojim liječnikom, kao i pročitati upute prije uporabe.

Prašak Teraflu i drugi oblici, njegov sastav i upute za uporabu

Ovaj članak je prilično detaljna analiza ljekovitog praška Theraflu: od kojeg pomaže, sadrži upute za uporabu Theraflu, kontraindikacije, popis analoga, osvrte na stvarne korisnike i njihovu cijenu.

Teraflu je lijek s više sastojaka koji pomaže kod ekstremne vrućine, upale, otekline, a također ima svojstva anestetika i antialergijskih lijekova.

Učinkovitost lijeka daju sastojci koji su uključeni u njega:

  • Tako paracetamol snižava temperaturu, djeluje na bolne epicente i regulaciju temperature. Gotovo nema protuupalnih svojstava, a također ne utječe na sintezu prostaglandina u perifernoj zoni, stoga paracetamol nema negativan učinak na izmjenu vode i soli i ne šteti membrani gastrointestinalnog trakta;
  • Feniramin blokira histaminske H1 receptore. Ima antialergijsko djelovanje i smanjuje razinu izlučivanja;
  • Fenilefrin je alfa adrenergični agonist koji već stvara krvne žile, ublažava oticanje i hiperemiju sluznice nosne šupljine, nazofarinksa, paranazalnih sinusa, a također smanjuje manifestacije eksudacije, odnosno smanjuje snagu obične prehlade.
  • Klorfenatin može suzbiti simptome alergije na rinitis, kao što su: curenje iz nosa, svrab u oku, svrbež u nosu i grlu, kihanje;
  • Askorbinska kiselina stabilizira i povećava otpornost organizma na infektivne patogene;
  • Lidokain je lokalni anestetik koji smanjuje bol uzrokovanu upalom grla tijekom gutanja.

Sastav lijeka

Ovisno o sorti, sljedeći lijek može uključivati:

  1. Theraflu i Theraflu Extra. Sastav ovog praška uključuje paracetamol, fenilefrin hidroklorid i dodatne pomoćne tvari;
  2. Theraflu Extratab uključuje paracetamol, klorfenamin maleat, fenilefrin hidroklorid i pomoćne komponente;
  3. Učinak gripe i prehlade sastoji se od paracetamola, feniramin maleata, fenilefrin hidroklorida, sastojaka askorbinske kiseline koji djeluju kao pomoćna;
  4. U Theraflu Lahr je benzoksonijaklorid, lidokain hidroklorid i, kao u svim gore navedenim, pomoćne komponente;
  5. Theraflu Bro uključuje eterično ulje ružmarina, eterično ulje eukaliptusa, peruanski balzam i racemičnu masu kamfora. Uključeni su i pomoćni elementi;
  6. Samo guaifenesin i pomoćne komponente su dio theraflu HF;
  7. Theraflu Immuno sadrži askorbinsku kiselinu, praškasti ekstrakt ljubičaste ehinacee, hidroksicinamičnu kiselinu, cinkov glukonat i, naravno, pomoćne tvari.

Indikacije za uporabu

Indikacije za korištenje ovog lijeka su:

  • zarazne i upalne bolesti kao što su gripa i prehlade, koje prate groznica, groznica i zimica, glavobolje, bolovi u mišićima, curenje iz nosa;
  • bolesti dišnog sustava, praćene sputumom, kao što su gripa, faringitis, akutna traheitis, sinusitis, bronhijalna astma, bronhitis različitih stupnjeva upale, cistična fibroza, upala pluća, početni oblik angine, tuberkuloza i neki drugi;
  • rehabilitacija bronhijalnog stabla iu predoperativnom razdoblju iu postoperativnom razdoblju;
  • tracheobronchitis;
  • traheitis;
  • upala grla;
  • početni oblik angine;
  • stomatitisa;
  • čirevi gingivitisa;
  • Također se koristi kao dodatak tijekom liječenja kroničnog tonzilitisa.

Oblik za oslobađanje lijeka

Postoji nekoliko različitih oblika oslobađanja ovog lijeka:

  • u obliku praška, koji se koristi za pripravu medicinskog napitka koji se uzima oralno;
  • u obliku tableta obloženih posebnom prevlakom;
  • u obliku granula koje se upotrebljavaju za pripravu medicinskog napitka, oralno uzimanog;
  • u obliku tableta namijenjenih resorpciji;
  • sprej namijenjen za lokalnu uporabu;
  • u obliku masti koja je namijenjena za vanjsku uporabu;
  • također dolazi u sirupu i kapljicama.

Upute za uporabu. doza

Za pripremu praha, izlijte cijeli sadržaj jedne vrećice Theraflu u čašu napunjenu vrućom prokuhanom vodom. Trebate piti u vrućem stanju. Šećer se može dodati ako je potrebno.

Trebalo bi postojati najmanje 4 sata između doza, dok je uzimanje lijeka dopušteno najviše 3 puta dnevno. Iako možete uzeti lijek u bilo koje doba dana, ipak najbolji učinak može se postići ako ga uzimate prije spavanja.

Ako nema poboljšanja nakon tri dana korištenja lijeka, trebate potražiti kvalificiranu medicinsku pomoć.

Što se tiče tableta Extratab, odrasli trebaju uzimati 1 ili 2 puta u razmaku od 4-6 sati, ali ne više od šest tableta dnevno. Djeca od 12 godina trebaju piti jednu tabletu u razmaku od 4-6 sati, ali ne više od 4 komada dnevno.

Ne preporuča se žvakanje tableta i progutati ih cijelu, isprati vodom.

Maksimalno trajanje liječenja ne smije biti duže od jednog tjedna. Ako u roku od 3 dana nema poboljšanja, trebate potražiti pomoć liječnika.

Pilule i sprej Lar

Za odrasle, doziranje je 1 pastila s frekvencijom od dva do tri sata, a sprej se koristi 3-6 puta dnevno, 4 spreja. Ako su simptomi izrazito izraženiji, dopuštena je češća upotreba tableta, 1 na 1 do 2 sata. Međutim, dnevna doza ne smije biti više od deset tableta.

Dijete koje je navršilo četiri godine života ispušta se na jednu tabletu koja se može apsorbirati s učestalošću od 2-3 sata ili tri do šest aplikacija za sprej za dva do tri spreja. Dnevna stopa ne više od šest tableta.

Duljina cijelog tijeka liječenja je maksimalno 5 dana. Ako nema poboljšanja, obratite se liječniku.

Sama tableta se mora apsorbirati polako, prije nego se potpuno otopi. Otopinu, koja se nalazi u spreju, treba raspršiti u usnu šupljinu, držeći bocu u uspravnom položaju.

Bro mast. Kapi, sirup KV

Za odraslu osobu i dijete koje su navršile 3 godine, potrebno je nanositi mast na prsima i leđima u području pluća u malim količinama dva ili tri puta dnevno. Potom utrljajte malo masti dok se ne upije, a zatim pokrijte ovo mjesto krpom.

Odrasli se ispuštaju pet do deset ml 4 puta dnevno. Prije uporabe, treba ga razrijediti u vodi ili biljnoj izvarci, koja se također može kapati na kocku šećera.

Teraflu za djecu od 2 do 3 godine treba uzimati 8-10 kapi dva puta dnevno, 12-15 kapi dva puta dnevno za dijete od 3-6 godina, 15-20 kapi 3 ili 4 puta dnevno za dijete od 6 do 12 godina.

Dijete starije od dvanaest godina i odrasla osoba trebaju uzeti istu dozu lijeka: 20-30 kapi tri do četiri puta dnevno.

Dijete starije od 14 godina i odrasla osoba uzimaju jednu ili dvije vrećice lijeka na dan, a lijek ne morate sipati vodom, ali sadržaj treba odmah izliti na jezik. Maksimalno trajanje liječenja ne smije biti dulje od tri tjedna.

Nuspojava kontraindikacije

Evo popisa nuspojava:

  • alergije (osip, svrbež, urtikarija, itd.);
  • razdražljivost;
  • loš san;
  • usporavanje psihomotorije;
  • pospanost;
  • mučnina;
  • povraćanje;
  • vrtoglavica;
  • bol u trbuhu;
  • ubrzani otkucaji srca;
  • visoki krvni tlak;
  • suha usta;
  • smještajni pareza;
  • povišeni tlak u oku;
  • retencija urina;
  • nefrotoksičnost;
  • anemija u krvi, trombocitopenija, agranulocitoza.
  • istodobna uporaba inhibitora monoamin oksidaze, tricikličkih antidepresiva, beta-blokatora;
  • portalna hipertenzija;
  • dijabetes melitus;
  • alkoholizam;
  • trudnoća i dojenje;
  • dob djece mlađe od 12 godina, ovisno o vrsti lijeka;
  • kontraindikacija pojedinih elemenata lijeka.

Nemojte ga koristiti s alkoholom, kako ne bi uzrokovali oštećenje jetre. Također se ne preporučuje korištenje alata ako vozite, jer lijek uzrokuje sporiji odgovor i može smanjiti pažnju.

Interakcija s drugim lijekovima

Pomaže povećati učinkovitost inhibitora MAO, psiholeptika i etanola.

Uz zajedničku upotrebu barbiturata, fenitoina, karbamazepina, rifampicina, zidovudina, itd. Hepatotoksični učinak koji sadrži paracetamol može se izazvati.

Antidepresivi, lijekovi za Parkinsonovu bolest, antipsihotici, derivati ​​fenotiazina mogu povećati vjerojatnost zadržavanja mokraće, suhoću usta, zatvor.

Glukokortikosteroidi povećavaju rizik od povećanog tlaka u oku.

Paracetamol smanjuje učinak primjene urikozuričnih lijekova, kao i korištenje neizravnih antikoagulansa.

Triciklički antidepresivi povećavaju simpatikomimetičke učinke, istodobna primjena halotana povećava mogućnost progresije želučane aritmije.

Može smanjiti hipotenzivni učinak gvanetidina, pojačavajući aktivnost alfa-adrenostimulyuyuyu feliephrine.

Analogi lijeka Theraflu: Coldrex, Grippoflu, Stopgripan, kao i njegovi analozi mogu se pripisati Animaks i Antiflu.

Cijena jedne vrećice Theraflu praha počinje od 30-35 rubalja.

Recenzije

Pogledajmo nekoliko recenzija o drogama ljudi koji su zapravo koristili ovaj lijek.

Na prvom znaku bolesti prvo što kupim je Theraflu. Sredstva testirana, uvijek mi pomažu. Samo nekoliko dana ću ih izliječiti, a bolest će se slomiti kao ruka.

Ako usporedimo s drugim sličnim preparatima, više volim Teraflu, jer ima najugodniji okus i mnogo pozitivnih recenzija. Štoviše, dobro pomaže i nemam nuspojava. Iako, naravno, postoje i drugi dobri lijekovi.

Pre neki dan sam se probudio s lošom prehladom i upalom grla. Otišao sam u ljekarnu i kupio par vrećica Theraflua. Već sljedećeg dana postalo je lakše. Nije ni za što, ispalo je da su mi svi prijatelji preporučili.

Teraflu: indikacije, uporaba, pregledi

Lijek spada u skupinu tvari za simptomatsko liječenje akutne respiratorne virusne infekcije.

Teraflu instrukcija

Lijek se uzima oralno. 1 vrećica se mora otopiti u prokuhanu vodu. Otopina lijeka se konzumira vruće u bilo koje doba dana. Lijek ima najveći učinak kada se uzima noću. Ako je potrebno, možete dodati šećer. Maksimalna dnevna doza je 3 vrećice. Razmak između doza mora biti najmanje 4 sata. Ako se simptomi bolesti nastave u roku od 3 dana, potrebno je potražiti kvalificiranu medicinsku pomoć.

Teraflu sastav

Jedna kutija praška sadrži: paracetamol 325 mg, feniramin maleat 20 mg, fenilefrin hidroklorid 10 mg. Pripravak također sadrži pomoćne tvari: kalijev acesulfam, saharozu, bojilo E129, boja E133, maltodekstrin M100, silicij dioksid, prirodni okus maline, prirodni okus brusnice, limunsku kiselinu, natrijev citrat dihidrat, kalcijev fosfat, magnezijev stearat.

Teraflu sprej

Antraptični sprej Theraflu ima volumen od 30 ml. Sadrži lidokain i benzoheksonij hidroklorid. Utječe uglavnom na gram-pozitivne mikroorganizme. Upotrebljava se u otorinolaringologiji: za upale grla, laringitis, kataralnu upalu grla, ulcerativni gingivitis.

Teraflu pilule

1 tableta sadrži 1 mg lidokaina i 1 mg benzogeksoniya hidroklorida. Primjenjuje se lokalno za liječenje bolesti otorinolaringologije i stomatologije. Doza za odrasle 1 tableta za sisanje, svaka 3-4 sata. Tableta se čuva u usnoj šupljini dok se ne otopi. U teškim slučajevima bolesti moguće je koristiti 1 tabletu svakih 1-2 sata. Može se koristiti od 4 godine. Maksimalno razdoblje uzimanja lijeka je 5 dana.

Teraflu prah

Dostupan u obliku praha za pripremu otopine. Uzima se oralno. Prah se sastoji od granula bijele, žute, ružičaste i ljubičaste. Nakon pripreme, otopina postaje ružičasto-ljubičasta, neprozirna. Lijek ima okus bobica.

Masti Theraflu

Mast Theraflu ima protuupalno, antimikrobno i iskašljavajuće djelovanje. Koristi se izvana za bolesti gornjih dišnih putova. 1 g masti sadrži ulje ružmarina 5%, ulje listova eukaliptusa 5%, peruanski balzam 6%, racemični kamfor 6%.

Farmakološka svojstva

Theraflu ima antipiretične, analgetske i anti-edemske učinke. Također, lijek utječe na alergijsku komponentu infekcije.

Teraflu indikacije

Lijek se propisuje za zarazne bolesti koje prati groznica: akutna respiratorna virusna infekcija, gripa, groznica nepoznatog porijekla, kao simptomatsko liječenje rinitisa, glavobolje, mialgije.

kontraindikacije

Teraflu nije propisan za:

  • Istovremena upotreba tricikličkih antidepresiva, inhibitora monoamin oksidaze i beta-blokatora;
  • U prisutnosti portalne hipertenzije;
  • S alkoholizmom i dijabetesom;
  • Tijekom trudnoće i dojenja;
  • Zabranjeno je imenovati u dječjoj dobi do 12 godina;
  • U slučaju preosjetljivosti na pojedine komponente lijeka.

Poboljšana kontrola simptoma i laboratorijskih parametara zahtijevaju bolesnike s teškom aterosklerozom koronarnih arterija s arterijskom hipertenzijom, glaukomom zatvorenog kuta, teškim oboljenjem jetre ili bubrega. Također je važno pratiti stanje bolesnika s povećanom prostatom, poremećajima krvi, nedostatkom glukoza-6-fosfat dehidrogenaze s prirođenom hiperbilirubinemijom (Gilbertov, Dubin-Johnsonov i Rother-ov sindrom), hipertireozom, feokromocitomom i bronhijalnom astmom.

Teraflu aplikacija

Lijek se propisuje za zarazne bolesti praćene groznicom: akutna respiratorna virusna infekcija, gripa, groznica nepoznatog porijekla, kao simptomatsko liječenje rinitisa, glavobolje, mialgije

Teraflu tijekom trudnoće

Kontraindicirano je uzimati lijek tijekom trudnoće i dojenja.

Teraflu za djecu

Zabranjeno je imenovati u dječjoj dobi do 12 godina.

predozirati

Simptomi predoziranja su: epigastrična bol, mučnina, povraćanje, povećani jetreni enzimi, zatajenje bubrega i jetre, povećano protrombinsko vrijeme, encefalopatija, koma.

Nužna je hitna hospitalizacija. U takvim slučajevima provodite ispiranje želuca, uzmite sorbente, provedite simptomatsku terapiju. Metionin je specifičan antidot ako posljednja doza Teraflua nije bila kasnije od 8-9 sati. Nakon 12 sati primjenjuje se acetilcistein.

Nuspojave

Alergijske reakcije tijela: urtikarija, angioedem, osip, svrbež kože.

Utjecaj na središnji živčani sustav: poremećaj spavanja, usporene psihomotorne reakcije, pospanost ili opće uzbuđenje.

Na dijelu probavnog sustava: mučnina, povraćanje, epigastrična bol.

Opće tjelesne reakcije: vrtoglavica, suha usta, zadržavanje urina, glavobolja.

Od kardiovaskularnog sustava: otkucaja srca, povišenog krvnog tlaka.

Utjecaj na organ vida: pareza smještaja, povišeni intraokularni tlak.

Utjecaj na krvni sustav: trombocitopenija, anemija, agranulocitoza.

Uz dugotrajnu uporabu lijeka može uzrokovati zatajenje bubrega i jetre.

Interakcija lijekova

Theraflu povećava učinak takvih lijekova: MAO inhibitori, sedativi.

Hepatotoksični učinak povećava se u kombinaciji s paracetamolom, etanolom, barbituratima, fenitoinom, rimpampicinom, karbamazepinom, zidovudinom.

Rizik od oštećenja jetre se povećava kada se Teraflu kombinira s antiparkinsonskim lijekovima, antidepresivima, antipsihoticima, derivatima fenotiazina.

Intraokularni tlak raste zajedno s glukokortikosteroidima.

Paracetamol smanjuje učinak urikozuričnih lijekova, povećava učinak neizravnih antikoagulanata. Kombinacija s tricikličkim antidepresivima povećava simpatomimetički učinak. Kada koristite teraflu s galatonom, mogu se pojaviti ventrikularne aritmije. Koristite s razinama gvanetidina njegov hipotenzivni učinak.

Analogni Theraflu

Aurora Hot Sip - sadrži paracetamol, fenilefrin, kodein, askorbinsku kiselinu.

Axagrip - dostupan u tabletama, sadrži paracetamol, guaifenazin, fenilefrin.

Antigrippin - dostupan u tabletama, sadrži paracetamol, klorfenamin, askorbinsku kiselinu.

Antikataral - dostupan u vrećicama, sadrži paracetamol, fenlefrin, klorfenamin.

Antiflu - dostupan u vrećicama, sadrži acetaminofen, askorbinsku kiselinu, klorfenamin.

Apap noć - dostupna u tabletama, sadrži difenhidramin, paracetamol.

Apap plus - oblik za oslobađanje - tablete sadrži paracetamol i askorbinsku kiselinu.

Apap extra-release oblik - caplets, sadrži paracetamol i kofein.

Askopar - dostupan u tabletama, sadrži acetilsalicilnu kiselinu, paracetamol, kofein.

Teraflu cijena

Prosječna cijena od 10 vrećica lijeka je 420 rubalja i može varirati ovisno o regiji vašeg prebivališta.

Teraflu recenzije

Karina: hladno je na poslu i kod kuće, pa se često razbolim. Obukla sam svu toplu odjeću koju imam i još uvijek osjećam hladnoću. Valjda imunitet nije u redu. Nedavno je palo više težine. Počeo kupiti Theraflu. Mora se otopiti u šalici vruće vode i odmah popiti. Ne preporučujem je uzimati tijekom dana, pa nakon lijeka želim spavati. Stvarno mi se svidio učinak praha, nakon nekoliko dana nisam se prehladio. Cijena je pristupačna, tri su mi vrećice dovoljne da ublažim simptome. Savjetujem vam da se kandidirate za Theraflu na prvi znak prehlade!

Svetlana: Svidjela mi se činjenica da lijek treba uzimati u toplom obliku. Samo za grlo i obilno toplo piće je od pomoći. Praktično, ne morate sve pakiranje kupiti odjednom, ali možete kupiti potreban broj vrećica. Učinak dolazi odmah, čak i nakon prve doze je lakše. Nosna kongestija, curenje iz nosa, glavobolja nestaju. Tu je i vitamin C u sastavu, a to je pojačanje za imunološki sustav.

Olga: kad se prehladim, pokušavam ne piti nikakvu kemiju. Upravljam biljnim inhalacijama, medom, vrućim čajem. Ali, kao i većina ljudi, ujutro morate ići na posao i imati vremena za bolest kod kuće. U takvim slučajevima, dolazim u pomoć vrećici Theraflu. Rođaci i rođaci ga uzimaju kada imaju virusnu infekciju. Pa sam se zakačio. Zadnji put mi je bilo dovoljno samo 2 vrećice lijeka, pa stoga nije bilo nuspojava. Bilo je ugodno da preparat ima ugodan okus. Također možete odabrati vlastiti po jedan - limun ili jabuka i cimet. Uvečer je popio šalicu vrelog, mirisnog čaja, a ujutro kao krastavac. Temperatura nije, nema drhtanja i glavobolje nestaje. Mogu savjetovati Theraflu, jer ispunjava sva moja očekivanja i ispunjava svojstva navedena u uputama. Želim napomenuti da ako imate vremena leći kod kuće i ne koristiti lijekove koji imaju toksičan učinak na jetru - uključite se u liječenje prirodnih tvari. U takvim slučajevima, korisno i luk, i češnjak, i kamilice čaj i lipa. Možete čak i lebdjeti noge u prvih nekoliko sati nakon hipotermije. Pomaže sto posto. Što se tiče Theraflua, želim reći da je lijek vrijedan.